Zegarki Polar

zegarki polar

Zegarki Sportowe Polar damskie i męskie. Sklep Poznań

Firma Polar powstała w 1977 roku i w odróżnieniu od większości znanych producentów zegarków założyła sobie odmienny cel. Było nim skonstruowanie modelu urządzenia, dzięki któremu byłoby możliwe monitorowanie pracy serca. Co ważne, urządzanie miało działać w trybie bezprzewodowym, aby mogły z niego korzystać osoby zawodowo uprawiające sport. Prace nad projektem zakończyły się w 1982 roku, kiedy to świat ujrzał zegarki Polar Sport Tester PE 2000 będące uzupełnione o taką funkcjonalność. Dwa lata później pojawił się kolejny model - zegarek Sport Tester PE 3000, który mógł zostać połączony do interfejsu komputerowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwa była szybka i prosta analiza danych zebranych podczas treningu.

 Od tego czasu, na przestrzeni ponad 30 lat zegarki Polar były coraz bardziej udoskonalane. Dziś ta firma wywodząca się z Finlandii oferuje wyjątkowe czasomierze o zróżnicowanych funkcjach. Są to m.in. zegarki, które gromadzą dane odnośnie prowadzonych treningów lub też bardziej zaawansowane urządzenia stosowane przez zawodowych sportowców, pozwalające na ustalenie całościowego programu treningowego. Zegarki Polar tego rodzaju to m.in model AW200, który pozwala na dokładne mierzenie wykonywanych ruchów podczas treningu z uwzględnieniem ich jakości oraz ilości, a także model RS800 ze względu na swe właściwości stosowany głównie przez biegaczy.

 Zegarki Polar nieco odróżniają się od modeli oferowanych przez pozostałych producentów. Jak już wspomniano wcześniej, czasomierze wytwarzane przez skandynawską firmę wyświetlają znacznie więcej informacji niż poza aktualną godziną oraz datą. Mozńa je potraktować jako minikomputer, gdzie zapisywany zostaje nasz program treningowy i osiągnięcia w tym zakresie, a także istnieje możliwość przekazywania danych do komputera oraz korzystania z GPS-u. Warto również dodać, że informacje pojawiające się na wyświetlaczu dostępne są w kilku językach do wyboru. Wszystkie zegarki Polar są wykonane z wysokiej jakości materiałów, które czynią je odpornymi na wstrząsy, uszkodzenia mechaniczne czy też przed zalaniem wodą.W 2018 roku pojawia się seria zegarków Vantage M i S z wbudowanym GPS i pomiarem tętna bezpośrednio z nadgarstka.

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 4

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Co to jest? Sprawdź "Zapamiętaj mnie" wobec dostęp Twój koszyk na tym komputerze, nawet jeśli nie jesteś zalogowany.