Ecodrive

Zegarki Citizen Ecodrive

Innowacyjna koncepcja, której celem stała się zamiana światła na energię, uruchamiającą kwarcowy mechanizm zegarka, to dzieło marki CITIZEN. Zegarki CITIZEN Eco-Drive zostały wprowadzone na rynek na przełomie lat 1994/1995 i od tego czasu działania producenta, by dodatkowo ulepszyć tę technologię, zaowocowały stworzeniem kilku różnych wariacji systemu.

Zegarki CITIZEN Eco-Drive -  kreatywne rozwiązania w zasięgu ręki

Funkcję baterii słonecznej w zegarku pełni jego tarcza. Umieszczone na spodniej stronie ogniwa świetlne wychwytują światło słoneczne i sztuczne, które ulega przetworzeniu w energię. Takie rozwiązanie czyni zegarki CITIZEN Eco-Drive przyjaznymi dla środowiska. Brak konieczności wymiany trudnej do zutylizowania baterii znacznie obniża stopień zaśmiecenia natury. Pozyskana energia skupiona jest w mikrokomórce, stanowiącej swoisty akumulator. Pozwala to korzystać z jej zapasów, w przypadku, gdy przez dłuższy czas nie mamy dostępu do źródła światła. Zegarki CITIZEN Eco-Drive mogą być go pozbawione przez 180 dni, co nie przeszkadza im w tym czasie w precyzyjnym odmierzaniu czasu. W niektórych modelach światło nie jest absorbowane przez całą powierzchnię tarczy zegarka, lecz wyłącznie przez jej zewnętrzną część.

Eleganckie zegarki CITIZEN Eco-Drive w męskiej i damskiej odsłonie

W naszej ofercie dostępne są zarówno przyciągające wzrok, gustowne i wytrzymałe modele męskie, jak i ozdobne, szykowne i zachwycające zegarki damskie. Tym, co je łączy jest najwyższa jakość wykonania oraz zastosowanie wysokiej klasy materiałów. Zegarki CITIZEN Eco-Drive cechuje ponadczasowy, klasyczny wygląd, dzięki czemu są odpowiednie na co dzień oraz na specjalne okazje. Ich prostota i minimalizm urzekają, a stonowana kolorystyka i eleganckie wzornictwo, są powodem, dla którego zegarki CITIZEN Eco-Drive są często wybierane przez kobiety i mężczyzn na całym świecie. Poza walorami estetycznymi, warto zwrócić uwagę na dużą funkcjonalność i solidność zegarków tej marki oraz ich niesamowitą precyzję.

Strona:
  1. 1
  2. 2
Strona:
  1. 1
  2. 2