DREWNIANE

Stacje pogodowe stały się jednym z ulubionych sprzętów wielu Polaków, dla których znajomość aktualnych parametrów jest bardzo istotna. Niezmierną popularnością cieszą się szczególnie wśród wędkarzy czy hodowców, dla których znajomość szczegółowych informacji dotyczących warunków atmosferycznych jest bardzo cenna w kontekście ich hobby.

Mimo dostępności na rynku cyfrowych stacji pogodowych, wielu użytkowników nadal decyduje się na zakup analogowych, drewnianych stacji pogody. Spowodowane to jest ich klasycznym wyglądem i możliwością dopasowania do niemal każdego wnętrza. Dzięki temu drewniana stacja pogody dobrze będzie się prezentowała nawet w klasycznie urządzonym salonie.

Jakie parametry wskazują drewniane stacje pogodowe i gdzie znajdują zastosowanie?Dzięki nim uzyskamy podstawowe dane dotyczące:

  • bieżącej temperatury powietrza (funkcja termometru);
  • aktualnego ciśnienia atmosferycznego (funkcja barometru);
  • wilgotności powietrza (funkcja higrometru).
Funkcje te są przydatne zarówno dla pasjonatów (takich jak wędkarze, myśliwi czy hodowcy), jak i reszty mieszkańców domu. Opcja higrometru może być przydatna nawet wtedy, gdy zastanawiamy się czy wywiesić pranie na zewnątrz czy wewnątrz mieszkania. Wiele Pań układających fryzurę przed wyjściem z domu również doceni tę funkcję, gdyż mając wiedzę, że na przykład wilgotność powietrza jest wysoka zrezygnują z pieczołowitego prostowania włosów.

Należy również nadmienić, że drewniane stacje pogody stanowią również świetną pomoc dydaktyczną oraz mogą służyć celom edukacyjnym. Z tego względu często stanowią one część wyposażenia tak zwanych harcówek, gdzie dzieci i młodzież używa ich jako źródła danych na przykład przed zwiadowaniem terenu.

Gdzie kupić drewniane stacje pogody?


Na stronie zegarki.com.pl mogą Państwo nabyć różne typy drewnianych stacji pogodowych. Zróżnicowane są one pod względem rozmiaru, koloru oraz typu drewna użytego do konstrukcji. Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą drewnianych stacji pogody.