Zegarki Doxa

Zegarki Doxa

ZEGARKI DOXA

 

Zegarki Doxa powstają nieprzerwanie od ponad 120 lat i jest to zasługa Georga Ducommuna, który z niewielkiego zakładu zegarmistrzowskiego potrafił stworzyć i silną markę znaną na całym świecie. Niewątpliwie do sukcesu tej szwajcarskiej firmy przyczyniła się pracowitość jej założyciela, jego zaangażowanie oraz co ważniejsze dbałość o najwyższą estetykę wykonania i detale czyniące z zegarków wyjątkową biżuterię.

 

 W świecie znawców sztuki zegarmistrzowskiej zegarki Doxa są uznawane za symbol luksusu, bogactwa oraz prestiżu, ale również tradycji i elegancji w ich projektowaniu. Szwajcarska marka w 1967 roku jako pierwsza na świecie zaprojektowała i stworzyła model wodoodpornego zegarka. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom można było z nim nurkować nawet na głębokość 300 metrów. Również warta uwagi jest kolekcja Grafic, będąca dziełem współpracy projektantów firmy Doxa oraz artystów związanych z Bauhaus. W tym kontekście możemy mówić o klasycznych zegarkach, które swym designem i za sprawą doboru kolorystyki, materiałów oraz detali w wielu przypadkach przypominają modele, jakie powstawały w latach 50. ubiegłego wieku. Zegarki Doxa Grafic, można powiedzieć, zachowane w retro stylu, z pewnością przypadną do gustu mężczyznom ceniących sobie klasykę w starym wydaniu oraz kobietom, które wybierając biżuterię, mają na uwadze niewymuszoną elegancję.

 

 Równie ciekawie prezentują się pozostałe kolekcje i warto powiedzieć na ich temat kilka słów. Przykładowo zegarki Doxa z serii Mistero to koperty wykonane ze stali szlachetnej połączone z sylikonową bransoletą, a te z kolekcji Quadro wyróżniają się kwadratowymi kopertami rzadziej stosowanymi w porównaniu z okrągłymi. Natomiast zegarki Doxa z serii TC to skórzane paski w ciemnych odcieniach (czerń i brąz) połączone z okrągłymi kopertami, które zyskują dość ciekawe wymiaru za sprawą trzech pokręteł. Na temat pozostałych kolekcji zegarków Doxa można mówić niemal bez końca. Niewątpliwie wszystkie mogą zachwycać estetów oraz oczywiście znawców sztuki zegarmistrzowskiej.