Zegarki Diesel

Zegarki Diesel

ZEGARKI DIESEL DAMSKIE I MĘSKIE

Diesel to kolejna włoska marka, która przekroczyła granicę świata mody i w 1978 roku rozpoczęła działalność jako producent zegarków. W tym okresie właściciel marki Renzo Rosso zdecydował się na dość odważny krok. W jego opinii zegarki Diesel miały być tak projektowane i przyjmować taki design, który nie podporządkowuje się panującym w danym czasie trendom narzucanym przez świat mody oraz preferencjom konsumentów.

 Zatem zgodnie z założeniem marki, zegarki Diesel od początku ich produkcji wyróżniają się na tle pozostałych chociażby pod względem stosowanej kolorystyki, materiałów wykorzystywanych przy wytworzeniu bransolet i pasków, form, kształtów jakie przyjmują koperty oraz przykuwających wzrok detali. Z pewnością zegarki Diesel trudno nazwać klasycznymi czy też tradycyjnymi modelami. Jednak nie można im odmówić niewymuszonej elegancji i doskonałej estetyki, która to przecież jest tak znamienna dla Włochów. Oczywiście nie można zapomnieć dodać, że poza tymi aspektami włoska marka przywiązuje również ogromną wagę do jakości oferowanych przez siebie zegarków. Produkcja czasomierzy jest stale kontrolowana na każdym etapie, od najmniejszej śrubki, po bardziej rozbudowane mechanizmy, a na obudowie kończąc.

 Męskie zegarki Diesel to nowoczesna wersja klasyki, gdzie korzysta się ze standardowych materiałów takich jak stal, skóra. Jednak projektanci potrafią je tak doskonale skomponować, aby naszym oczom ukazał się model zegarka, który to jest bardzo nowoczesny, a w niektórych przypadkach zdaje się być zegarkiem przyszłości. Niewątpliwe męskie zegarki Diesel ze stalową kopertą oraz z szerokimi skórzanymi paskami, szczególnie w odcieniu brązu oraz fosforyzującymi wskazówkami tworzą piękną całość. Warto również wspomnieć o zegarkach kwarcowych wykonanych z tworzywa sztucznego, których to design jest mniej zobowiązujący, ale cieszy się dużą popularnością wśród mężczyzn amatorsko lub zawodowo uprawiających sport.

 Zegarki damskie włoskiej marki są projektowane w oparciu o takie same zasady, jak te dedykowane mężczyznom. Tutaj również mamy do czynienia z klasycznymi i bardziej innowacyjnymi materiałami, które to razem tworzą wyjątkowy model zegarka.